Pronájem komerčního objektu, Kanceláře, 37 m2

+ zálohy na služby 4536 Kč
Zastavěná plocha
Skeletová

37,8 m2, 6.p., nájemné 11200 Kč/měsíc bez DPH, paušál na služby: 4536 Kč/měsíc bez DPH
Palác Chicago je funkcionalistický palác v centru Prahy, který svým tehdejším vybavením výrazně předběhl svou dobu.
Palác Chicago byl realizován díky spolupráci mladého představitele meziválečné avantgardy Josefa Havlíčka a špičkového odborníka na železobeton a stavebního podnikatele Jaroslava Polívky. Nechal si jej postavit Jindřich Josef hrabě Kolowrat-Krakowský výměnou za zámek v Týnci, který v roce 1927 prodal právě Jaroslavu Polívkovi. Palác Chicago patřil spolu s Baťovým palácem obuvi mezi nejmodernější domy tehdejší Prahy. Původní návrh byl v parteru doplněn o výkladní skříně.
Palác byl jedním z prvních pražských konstruktivistických paláců. Slovy Karla Teigeho chápe konstruktivismus krásu jako „epifenomen věcné a účelné dokonalosti, jenž vzbuzuje v nás pocity harmonie“. Konstruktivistická teorie vyvozuje architektonický tvar z utilitární potřeby, z účelu a z materiálu, nikoliv z dekorativních fantazií. Došlo k výrazné přeměně jednotlivých prvků architektury – oken, stěny, střech. Právě na Chicagu jsou typické prvky konstruktivistické architektury dobře patrné – železobetonová konstrukce, pásová okna a plochá střecha.
Palác Chicago vznikl na bývalé Ferdinandově třídě (nyní Národní), v místě novorenesančního domu č.p. 58 s hranolovitou vížkou. Původní ústí do Charvátovy ulice bylo zastavěno a vyřešeno průchodem. Jindřich Josef hrabě Kolowrat-Krakowský nechal palác opatřit vymoženostmi amerických mrakodrapů a zařídil v něm prodejnu zemědělských produktů z podniků v Týnci. V současné době je z převážné části využíván jako kancelářská budova s obchodními prostory v přízemí.
Poptávající klient je srozuměn s úhradou provize ve výši jednoho měsíčního nájmu plus DPH.