Téměř nedostupná komodita – byty v Třebíči!

31.8.2021

V posledních letech monitorujeme větší pokles nabídky bytů ve městě Třebíč a jeho okolí. Velký důvod poklesu nastal díky nárustu poptávky ze strany investorů a nedostatečné developerské činnosti v této lokalitě. Díky nízké nabídce dochází nadále k výraznému růstu cen nejen bytů, ale i domů a pozemků.

V současné době je také velice nepříjemné pro kupující rostoucí tendence úrokových sazeb u bankovních systémů a poměrně komplikovaná situace pro odhadce, kdy ceny nemovitostí rychle rostou.

Další kritický zlom v Třebíči nastal v letošním roce ve stavebním průmyslu, kdy cena stavebního materiálu během krátké doby vzrostla u některých komodit i o více než 100% nahoru. Tento nárůst se v budoucích letech projeví především u nových developerských projektů a tím s největší pravděpodobností ovlivní i další zdražování starších bytů.

Josef Mejzlík
Oblastní zástupce Realitní komory ČR