Setkání online z 12.4.

13.4.2023

Den 12. 4. proběhlo od 14 do cca 16 hod. online setkání členů Realitní komory ČR.

Přítomní se dozvěděli o dalších online setkáních, která proběhnou na konci června a v září, a na závěr roku bude uspořádáno setkání fyzické, za účasti zástupců ministerstva a poslanecké sněmovny. Toto setkání bude spojeno i se školením na aktuální téma v danou dobu a na závěr se společným posezením a rautem.

Na včerejším setkání nás zástupci innogy seznámili s novinkami v oblasti energií a možností využití spolupráce pro klienty našich členů. Zástupci AML Solutions v krátkosti seznámili přítomné s nutností dodržování pravidel AML a s obsahem a možností účasti na školení, kde lze získat Osvědčení o proškolení, které je třeba mít každý rok.

Předseda výkonné rady Martin Sitár rozebral situaci na realitním trhu s výhledem do budoucna a rozebral nové možnosti a požadavky na práci s klienty i s cenami nemovitostí.

Na závěr seznámil přítomné ve své prezentaci vedoucí realitní sekce MMR Ing. Pavel Rakouš s novinkami v oblasti legislativy, vývoje realitního trhu za poslední rok z pohledu ministerstva a rozebral i jednotlivé aspekty nového Telekomunikačního zákona ve vztahu k makléřům. Hovořil i o rezervačních smlouvách a dalších detailech práce makléře.

Nelze tu vypsat vše, ale přijďte příště na další online setkání, které je plánováno na poslední týden v červnu, a dozvíte se vše z první ruky.

Vaše Realitní komora ČR