Setkání oblastních zástupců RKČR v Loděnici

19.12.2021

Ve středu 15.12. proběhlo v Loděnici u Berouna další setkání oblastních zástupců Realitní komory ČR. I přes nižší účast, která byla způsobena buď nemocí, případně karanténou některých členů, proběhla akce opět v přátelské a uvolněné atmosféře.

Po zahájení a prodiskutování celkové situace na realitním trhu v ČR dostal prostor zástupce našeho nového dodavatele služeb, kterým je společnost LUXURY marketing, která zajišťuje marketingové služby v celém širokém spektru činností v rámci celé ČR, pro členy Realitní komory samozřejmě s výraznou slevou.

Poté byli přítomní seznámeni s plánem výjezdů zástupců Realitní komory ČR v roce 2022 postupně do všech krajů republiky, pracovně nazvaném Komora na cestách, kde by měla proběhnout setkání nejen s členy komory, ale i s makléři, kteří nejsou členy, abychom jim představili činnost Realitní komory a také získali od účastníků zpětnou vazbu o tom, co je trápí, jaká je situace v jejich regionu a jakým směrem by komora zaměřit svou práci směrem k orgánům státní správy, ale i směrem ke klientům.

V další části byl představen nový web Realitní komory ČR, který je zaměřen více proklientsky, a to proto, aby si klienti ještě více zvykli využívat služeb právě makléřů a RK členů komory a tito tak získávali ještě větší důvěru klientů a prestiž. Nový web bude spuštěn v nejbližší době.

Po krátké přestávce poté dorazil i zástupce Ministerstva pro místní rozvoj, konkrétně vedoucí realitní sekce MMR, pan ing. Pavel Rakouš, který ve své prezentaci seznámil účastníky s problematikou a méně známými detaily Zákona o realitní zprostředkování. Byla zde kromě jiného více detailně probírána i problematika AML a jeho konkrétní dopady na práci makléřů a realitních kanceláří. Jedním z důležitých bodů, o kterém mluvil Ing. Rakouš, byl novy telekomunikační zákon účinný od 1.1.2022 a jeho dopady do realitní činnosti s ohledem na zákaz "studeného“ volání. Ke všem tématům probíhala zajímavá, věcná a konstruktivní diskuse a mnoho detailů zde bylo upřesněno nebo vysvětleno a přítomní si odnesli mnoho poznatků pro svoji práci.

Po skončení oficiální části setkání se ještě většina účastníků přesunula do vedlejší restaurace, kde probíhala dál neformální diskuse při večeři, resp. kávě, do večerních hodin.

Těšíme se tedy na první setkání s makléři, které pro oblast Prahy a Středočeského kraje proběhne 1.2.2022 v Praze. Podrobnější informace dostanou členové komory formou mailu, ostatní se to potom dozví na webu komory nebo od oblastních zástupců vždy v daném regionu.

Realitní komora ČR