Setkání členů Realitní komory

31.3.2022

V úterý 29.3. proběhlo setkání členů Realitní komory ČR (ale i nečlenů) v hotelu Meritum v Praze. Setkání se konalo v rámci akce Komora na cestách a bylo určeno primárně pro makléře z Prahy a Středočeského kraje.

Na setkání představili možnosti výhodné spolupráce dva z dodavatelů služeb, a sice Luxury Service a innogy.

Svým vystoupením přispěli i právníci společnosti AML Solutions, se kterými Realitní komora ve spolupráci s Realitní akademií ČR připravila online školení, na základě kterého získají účastníci certifikát o proškolení.

Setkání se zúčastnil poslanec parlamentu ČR a místopředseda rozpočtového výboru PSP ing. Vojtěch Munzar, který společně s předsedou výkonné rady Realitní komory Martinem Sitárem rozebrali současnou situaci na realitním trhu a výhledy do budoucna s ohledem na ekonomický a politický vývoj. Zároveň v proběhlé diskusi vyjádřili i přítomní makléři své názory a dozvěděli se o možnostech změn zákonů a složitosti průběhu řešení těchto změn na půdě parlamentu a vlády.

Obsáhlou ukázkou školení na téma Makléř a emoce přispěl i zkušený lektor a školitel Mgr. Radim Kostaňuk.

V závěrečné části pak vystoupil ing. Rakouš, vedoucí realitní sekce MMR. Jeho vystoupení bylo zaměřené na aktuální situaci týkající vázané živnosti, pojištění, kontrol ze strany MMR a ŽÚ, dále informoval o situaci kolem nového telekomunikačního zákona a na závěr se rozběhla zajímavá diskuse se spoustou informací a příkladů z jedné i druhé strany.

Celkově se setkání vydařilo, účastníci odcházeli v dobré a pozitivní náladě.
Další setkání proběhne na Moravě v Olomouci. Podrobnosti se členové Realitní komory dozví v mailu, ostatní zájemci pak zde na stránkách komory.

Realitní komora ČR