Práce s cenou ovlivňuje úspěšnost prodeje nemovitosti na Vysočině

5.12.2023

Počet prodaných realit v dnešní době všeobecně v tomto regionu klesá. Zájemců o koupi nemovitostí i prováděných prohlídek je celkově méně, než tomu bylo ještě před několika měsíci. Jak je ale možné, že některé nemovitosti se prodají, a to bez zbytečných průtahů?

Klíčem k úspěchu je práce s cenou. Ta je jedním z nejdůležitějších aspektů bez ohledu na to, zda prodáváte novostavbu, starší rodinný dům, byt po babičce nebo stavební pozemek. Trh s nemovitostmi na Jihlavsku ale v současné době stagnuje, a tak je práce s cenou mnohem důležitější než kdy dříve. Zaměření se na to, co skutečně ovlivňuje zájem potenciálních kupujících, dokáže rozhodnout o tom, zda se nemovitost prodá, nebo ne.

Toto je aktuální případ z regionu Vysočina, správné nastavení a vyhodnocení cenových map podle aktuální stavebně-technické dokumentace a dat z katastru nemovitostí v dané lokalitě na Vysočině je nyní při prodeji nemovitosti prioritou. Prodávající jsou v dnešní době v situaci, kdy si nemohou pevně stát za stanovenou cenou. Zkušený realitní makléř obvykle dokáže majitele nemovitosti spolehlivě navést na cestu, která povede k úspěšnému prodeji. Kromě aktivního vyhledávání zájemců by měl makléř vždy sledovat aktuální data a projevený zájem o nabízenou nemovitost. Zkušený odborník ví, že pokud se na nabídku prodeje nemovitosti do 14 dnů neozve jediný zájemce, je nutné stanovenou cenu a další parametry prodeje přehodnotit.

Optimální řešení – spolehnout se na odborníka

Jak tedy správně postupovat, pokud chcete, aby byl prodej vaší nemovitosti úspěšný? Kontaktujte skutečného odborníka. Zkušený realitní makléř analyzuje trh, dokáže správně vyhodnotit situaci a stanovit akční plán, který povede k prodeji. Po celou dobu s vámi bude pravidelně v kontaktu a informuje vás o všech úskalích a možnostech, které trh vykazuje v dané lokalitě.

Makléřům na Jihlavsku, kteří májí za sebou již mnoho úspěšných prodejů nemovitostí, můžete věřit. Možná vám makléř navrhne, abyste cenu za svou nemovitost snížili, upravili podle aktuální situace na trhu. To obvykle není zpráva, kterou by chtěl prodávající slyšet. Nakonec ale právě tato rada může rozhodnout o tom, zda se vaše nemovitost rychle a úspěšně prodá, nebo se zařadí mezi nabídky, které budeme na seznamu prodávaných nemovitostí vídat ještě dlouho.

Ing. Pavla Doležalová
oblastní zástupce