Komora na cestách

16.3.2022

Vážení realitní přátelé,

Realitní komora České republiky se rozhodla v rámci projektu „S komorou na cestách“ vyrazit mezi Vás do regionu a v rámci tohoto projektu postupně navštívit oblasti všechny krajské oblasti a předat Vám aktuální informace, které v této době jistě uvítáte.

Dovolujeme si Vás proto znovu pozvat na odložený 1. seminář s vedoucím Realitní sekce Ministerstva pro místní rozvoj panem Ing. Pavlem Rakoušem, který se s Vámi podělí o zkušenosti s novým realitním zákonem z pohledu státní správy. Co zavedení realitního zákona přineslo, jaká byla očekávání a jestli se tato očekávání naplnila. Dále Vám přinese informaci o připravovaném návrhu změn v tomto zákoně.

Další důležitou oblastí, o které bude jistě zajímavé informovat, bude nový telekomunikační zákon, který v praxi zakazuje makléřům takzvané „studené volání“ a dotkneme se zde také i palčivé otázky AML. A v rámci této problematiky nás navštíví zástupce společnosti AML solutions, se kterou Realitní akademie ČR připravila spolupráci. Tato společnost se skládá z právních profesionálů (advokátů) a zkušených právních expertů specializujících se na oblast AML/CFT práv a povinností.

Dalším z vystupujících bude předseda výkonné rady RKČR pan Martin Sitár, který bude přednášet o současném stavu realitního zprostředkování a výhled realitního trhu na období dalších let.

Svoji účast nám přislíbil (pokud to bude možné) i poslanec PSP pan Vojtěch Munzar, který se svoji činností velkou měrou angažuje v poslanecké sněmovně parlamentu v oblasti realitní činnosti.

Součástí programu bude také prezentace některých partnerů RKČR a nabídka jejich výhodných služeb pro členy komory.

Účast na semináři je zcela ZDARMA a je určena jak makléřům, tak i majitelům kanceláří. Členství v RKČR není podmínkou, můžete pozvat i vaše kolegy, kteří v komoře nejsou registrování. Naším cílem je trh spojovat a poskytovat kvalitní informace napříč celým realitním trhem.

Tento seminář je určen pro makléře z regionu Hl. města Prahy a Středočeského kraje. Ostatní regiony budou následovat.

Seminář se uskuteční v úterý 29. 3. 2022 v prostorech hotelu Meritum na adrese Staré náměstí 14/8, Praha Ruzyně, v čase od 13 do cca 17 hodin.

Počet míst je omezený, proto z důvodu zajištění organizace, potvrďte prosím svoji účast (resp. počet účastníků pokud vás bude víc) co nejdříve, nejpozději do 22.3.2022 na mail urban@realitnikomora.cz.