Již 4. ročník projektu Realiťák roku pod naší záštitou

4.9.2021

4. ročník projektu Realiťák roku, kterou pořádají Reality.iDNES.cz ve spolupráci s ADOL Monitor je v plném proudu a my jsme jako Realitní komora opět u toho.
Hlavním cílem a prvotní myšlenkou projektu byla a stále je snaha o  povznesení  realitní profese a kultivace realitního trhu. Projekt se snaží ukázat, že mezi makléři je řada skvělých profesionálů, kteří svoji práci berou vážně a zároveň je jim koníčkem. Zároveň soutěživostí a velkou konkurencí makléře motivuje k dalšímu vzdělávání a profesnímu postupu, což je skvělé. Je potřeba na sobě neustále pracovat!

Odbornost především
Ve 3. ročníku se do projektu zapojilo 1052 makléřů a na jejich konta bylo připsáno bezmála 30 tisíc hlasů. Každoroční posun projektu na vyšší úroveň je zřejmý. Letošní ročník je ještě více zaměřený na hodnocení makléřů a práci odborné poroty. Opět se snížila váha hlasů veřejnosti a je kladen velký důraz na odborné znalosti makléřů. “Oproti loňskému roku museli testováním odborné poroty projít i všichni makléři v krajích a okresech. Není tedy možné, aby se někdo honosil titulem a neprošel kontrolou odborné poroty”, říká ředitelka soutěže Monika Lukášová.

Ukázka propagace vítězů:

Porota je na makléře důsledná

Všichni makléři musí projít odbornými testy, vypracovat případovou studii, zvládnout pohovor s odbornou porotou a v neposlední řadě mystery od odborné poroty i profesionální firmy.
Do semifinále letos postoupí cca 50 makléřů, a do finále porota pošle 6-8 TOP makléřů, kteří budou muset navíc všechny své práce obhájit před jednotlivými týmy poroty.  “Každým rokem je vidět větší zájem makléřů o účast v projektu, protože úspěch v předchozích ročnících pomáhá výhercům k lepší propagaci na regionální úrovni a prokazatelně zvyšuje jejich důvěryhodnost vůči klientům”, dodává za organizátory výkonný ředitel Petr Makovský z Reality.iDNES.cz.

Nový systém ve spolupráci s EDU Effective
Porota nově k prověřování odbornosti používá vzdělávací systém EDU Effective. Je to velký přínos jak pro porotu, tak i pro makléře z pohledu časové flexibility a jednoduchosti. Vše přehledně na jednom místě. K testům a dalším úkolům je možné se přihlásit kdykoliv. Po úspěšném absolvování je okamžitě ke stažení certifikát. Jako bonus jsou pro makléře navíc připravené ZDARMA kurzy od EDU Effective.

Nový web
V červnu byl spuštěn nový web projektu, kde má každý makléř svůj profil, který si  může sám obsluhovat. Může si vylepšit svoji vizitku, nahrát fotku, ale hlavně nahrát dle pravidel projektu obrátkovost, reference a školení, které se počítají do celkového hodnocení.

Nový seriál Realiťák roku Tváří v Tvář

Každé dva týdny zveřejňujeme rozhovory s makléři, kteří se účastní aktuálního ročníku projektu, ale i ročníků předchozích, dále si zveme členy poroty, partnery a další zajímavé hosty z realitní branže.

Sledovat můžete na facebooku, youtube, případně poslouchat také v podcastových aplikacích.

Nový seriál Pomáháme plnit sny o bydlení
Každé dva týdny jsou zveřejňována naučná videa určena všem, kteří se chystají prodat či koupit nemovitost a to na Facebooku a YouTube a v mluveném slovu v podcastech. Společně s vítězi uplynulých ročníků a odborníky z realitního trhu se vždy rozebírá jedno konkrétní téma související s obchodem s nemovitostmi, jako je například prodej a koupě, příprava nemovitosti k prodeji či správné nastavení ceny.  „Chceme přinášet rady, tipy, návody čeho se vyvarovat, doporučení, co udělat pro to, abychom pomohli splnit sny o bydlení,“ říká ředitelka projektu Monika Lukášová a dodává: „Přeci jen, podle statistik člověk kupuje nebo prodává nemovitost jednou až dvakrát za život. Proto neznalost problematiky a případných úskalí je veliká.“