Další setkání Realitní komory ČR – tentokrát Olomouc

3.5.2022

Ve čtvrtek 28.4. 2022 proběhlo již druhé setkání členů Realitní komory ČR (ale i nečlenů) v Olomouci. Setkání se konalo v rámci akce Komora na cestách a bylo určeno primárně pro makléře z Moravskoslezského, Olomouckého, případně i Zlínského kraje.

Na setkání byly představeny možnosti výhodné spolupráce 2 z dodavatelů, a sice innogy a Luxury Service, v jehož prostorách se akce konala.

Svým vystoupením přispěli opět i právníci společnosti AML Solutions, se kterými Realitní komora ve spolupráci s Realitní akademií ČR připravila online školení, na základě kterého získají účastníci certifikát o proškolení.

Setkání se tentokrát nemohl (pro své povinnosti v Parlamentu ČR) zúčastnit poslanec parlamentu ČR a místopředseda rozpočtového výboru PSP ing. Vojtěch Munzar, ale věříme, že příště v Hradci králové již bude.

Předseda výkonné rady Realitní komory Martin Sitár rozebral současnou situaci na realitním trhu a výhledy do brzkého ale i vzdálenějšího budoucna s ohledem na ekonomický a politický vývoj. Zároveň v proběhlé diskusi vyjádřili i přítomní makléři své názory na současný vývoj realitního trhu a problémy s tím spojené.

Se svoji cca hodinovou velmi zajímavou ukázkou školení "Emoce v realitách" vystoupil Mgr. Radim Kostaňuk. Svoji účast přislíbil i na další setkání v Hradci králové. Navíc se ve spolupráci s Realitní akademií připravuje celé toto školení,  a to jak pro členy (za výhodnou cenu), tak i nečleny Realitní komory ČR.

V závěrečné části pak vystoupil Ing. Pavel Rakouš, vedoucí realitní sekce MMR. Jeho vystoupení bylo zaměřené na aktuální situaci týkající Zákona o realitním zprostředkování v návaznosti na vázanou živnost, pojištění, ale i kontroly ze strany MMR a ŽÚ. Dále informoval o situaci kolem nového telekomunikačního zákona a na závěr se rozběhla zajímavá diskuse se spoustou informací a příkladů z jedné i druhé strany.

Celkově se setkání velmi vydařilo, účastníci odcházeli v dobré a pozitivní náladě, diskuse nebrala konce ani po oficiálním ukončení setkání, a to jak na chodbách, tak i venku před domem.

Další setkání se uskuteční v Hradci Králové 10. 5. 2022. Měli by se ho tentokrát zúčastnit makléři i realitní kanceláře z Královéhradeckého, Pardubického, případně i Středočeského kraje. Podrobnosti se členové Realitní komory dozví v mailu, ostatní zájemci pak zde na stránkách komory. Počet míst je i tentokrát omezený, proto neváhejte a přihlaste se, účast je zdarma.

Těšíme se na setkání s Vámi

Vaše Realitní komora ČR