Chraňme sebe i klienty

Vážení kolegové,

Současná složitá epidemická situace přináší celou řadu výzev i pro nás realitní makléře. Začaly se množit případy, kdy se realitní makléři nakazili při výkonu své práce. Jednalo se především o situace, kdy jedna nebo druhá strana (makléř/klient) zanedbali některou z hygienických zásad doporučovanou odborníky. Zpravidla se jednalo o absenci ochrany obličeje (roušky), popřípadě došlo k nakažení při spolujízdě, kdy makléř vezl klienta na prohlídku.

Důsledky nejsou poté pouze zdravotní. Celá řada kolegů potvrdila, že měli to štěstí a prodělali Covid-19 pouze s lehkými nebo vůbec žádnými příznaky. Nicméně případný ekonomický dopad může být zcela zásadní. Výjimkou nejsou ani celé kanceláře v izolaci s nařízením povinných testů od hygienické stanice, které mohou vyřadit Vaše podnikaní na řadu týdnů.

Pojďme, prosím, společně dodržovat těchto 7 základních pravidel při kontaktu s klientem.

1. Roušku (lépe respirátor) nasazuji již před vstupem do nemovitosti
2. Roušku nabídnu klientovi, pokud jí sám nemá.
3. Požádám majitele nemovitosti, ke kterému jdu na prohlídku, zda by byl tak laskav a nasadil si roušku také
4. Omezuji fyzický kontakt na minimum (podání ruky může nahradit již celkem rozšířené ťuknutí lokty)
5. Používám jednorázové rukavice, případně často dezinfikuji ruce
6. V kanceláři mám vždy připravenou desinfekci u vstupu
7. Roušky/respirátory pravidelně měním

Děkujeme, že tyto zásady dodržujete. Přejeme Vám, abyste tuto nelehkou dobu přečkali ve zdraví.

Vaše Realitní komora