Aktuálně z Mladoboleslavska

15.2.2022

Na Mladoboleslavsku kde působím, je stále velký zájem nejen o prodeje ale také o pronájmy nemovitostí.  Je to díky automobilce Škoda Auto, která zde zaměstnává více než 20 000 lidí. Bydlím v Mladé Boleslavi přes dvacet let a  8 let se pohybuji v realitách.

Za poslední rok se ceny prodávaných nemovitostí v našem regionu zvýšily o 10–15 %. Přesto je o byty stále velký zájem. Lidé zde kupují byty nejen pro vlastní potřebu, ale také jako investici – na pronájem. Ze své zkušenosti vím, že je zájem po pronájmech nejen v Mladé Boleslavi a přilehlých obcích, ale taky v Bakově a v Mnichově Hradišti. To je vzdáleno 15 km od Boleslavi, ale díky dálnici je cesta rychlá.

Když tyto oblasti nenabízí žádné pronájmy využívají zájemci i možnosti bydlení v Bělé pod Bezdězem, která je také vzdálená 15 kilometrů od Boleslavi, ale směr Česká Lípa. Co se týká zájmu o chaty a chalupy mám zkušenost, že tuto lokalitu rádi vyhledávají i lidé z Prahy a okolí. Díky dálnici D10 je dojezdová vzdálenost do hodiny.

Podle mého názoru, bude pořád zájem o byty v Mladé Boleslavi a okolí. Díky škodovce vytváří zaměstnanci stále po bydlení poptávku. Pokud máte nějaké dotazy, kontaktujte mě. Můžeme si domluvit osobní schůzku nebo schůzku online.

Miroslava Weinfurterová
Oblastní zástupce Realitní komory ČR