31. 5. se konalo další setkání „Komory na cestách“

5.6.2022

V úterý 31. 5. proběhlo další setkání členů Realitní komory ČR (ale i nečlenů) v Hradci Králové a konalo se v rámci akce "Komora na cestách". Tentokrát bylo určeno primárně pro makléře z Královéhradeckého, Pardubického kraje, případně i přilehlých okresů ostatních krajů.

Na setkání byly opět představeny možnosti výhodné spolupráce 2 z dodavatelů, a sice Luxury Service a innogy. Spolupráce makléřů s innogy je v této době energetické krize více než aktuální a pro klienty, ale i samotné makléře, určitě přínosná, jak na mstě někteří potvrdili.

Na úvod předseda výkonné rady Realitní komory Martin Sitár rozebral současnou situaci na realitním trhu a výhledy do budoucna s ohledem na ekonomický a politický vývoj. Zároveň v proběhlé diskusi vyjádřili i přítomní makléři své názory na situaci na trhu i s pohledu nové výstavby, nedostatku a cen materiálu apod.

Se svoji cca hodinovou, velmi zajímavou ukázkou školení "Emoce v realitách", vystoupil Mgr. Radim Kostaňuk, který ve spolupráci s Realitní akademií připravuje na podzim celé toto školení (i některá další), a to jak pro členy Realitní komory ČR (za výhodnou cenu), tak i pro nečleny.

Poté vystoupil Ing. Rakouš, vedoucí realitní sekce MMR. Jeho vystoupení bylo zaměřené na aktuální situaci týkající se vázané živnosti, pojištění, kontrol ze strany MMR a ŽÚ. Dále informoval o situaci kolem nového telekomunikačního zákona. Na závěr jeho vystoupení se rozběhla zajímavá diskuse se spoustou informací a příkladů k uvedeným tématům. Účastníkům setkání pak byla rozeslána prezentace vystoupení Ing. Rakouše, aby měli vše přehledně pro svoji potřebu.

Na závěr svým vystoupením přispěli i právníci společnosti AML solutions, se kterými Realitní komora ve spolupráci s Realitní akademií ČR připravila již třetí opakování online školení (koná se 10. 6.), na základě kterého získají účastníci certifikát o proškolení, kterým se mohou prokazovat při případné kontrole FAÚ.

Celkově se setkání vydařilo, účastníci se velmi pomalu rozcházeli v dobré a pozitivní náladě a setkání hodnotili jako zajímavé a velmi přínosné se spoustou důležitých informací pro jejich další práci.

Všichni přítomní dostali ještě od Realitní komory ČR slevový voucher v hodnotě 500,- Kč na jakékoliv školení pořádané komorou.

Další setkání proběhne tentokrát v Českých Budějovicích ve čtvrtek 9.6. Podrobnosti se členové Realitní komory dozví v mailu, ostatní zájemci pak zde na stránkách komory.