Prodej domu, Rodinný, 200 m2

Obrázek 2 k nabídce 1906619
Obrázek 3 k nabídce 1906619
Obrázek 4 k nabídce 1906619

Prodej udržovaného původního rodinného domu s barokním štítem a vjezdovou bránou s velkými dřevěnými vraty. Dům se nachází přímo na náměstí v Rabí, pod hradem, je nemovitou kulturní památkou. Nemovitost má uzavřený dvůr, garáž, menší zahrádku s výhledem na kostel pod hradem a směr k Nezamyslicím. Zastavěná plocha a nádvoří o výměře 231 m2, voda z obecního vodovodního řadu, jímka, el. 230/400V.
Dispozice obytné části: v přízemí bytová jednotka 2+1, koupelna se sprchou a s WC, chodba, vytápění krbovými kamny s výměníkem, radiátory, v koupelně žebříček, krb. Ve štítové místnosti dřevěný strop s přiznanými trámy, podlaha dřevěná. V dalších místnostech podlaha dlažba a parkety, klenuté stropy. V podkroví 3 obytné místnosti, kuchyňka, sprchový kout, není WC. Vytápění švédskými kamny a v kuchyni radiátory z přízemí. Podlaha dřevěná.
Rekonstrukce přízemí domu proběhla v r. 1975 – nové rozvody vody, odpadů, elektřiny, okna dřevěná zdvojená, izolace stěn. V r. 1993 byla položena nová střešní krytina, střecha opatřena okapy a okapovými svody. V r. 2000 vestavba podkroví – nové rozvody vody, odpadů a elektřiny, izolace a dřevěné obložení stěn. Nemovitost je ihned k bydlení, skýtá naprosté soukromí a poskytuje pěkné bydlení v historickém domě.
Malé městečko Rabí je malebně rozloženo pod strmými hradními zdmi národní kulturní památky – hradu Rabí.
Z historie: V dubnu roku 1420 objevil se Jan Žižka poprvé před hradbami Rabí, aby zničil moc svých zapřisáhlých odpůrců. Hrad byl považován za nedobytný, přesto ho Jan Žižka a jeho vojsko dobyli. Když husité odtáhli, dal Jan z Rýzmburka hrad znovu opraviti a pokračoval dále ve svých piklech proti Žižkovi. Proto přitrhl Žižka v červenci roku 1421 k Rabí poznovu. Stoje pod starou hrušní, osaměle v poli stojící, řídil odtud boj. Nešťastnou náhodou přiletěl s hradeb proti němu šíp, zarazil se do pně a vyrazil z něho třísku, která vlétla Žižkovi do jeho jediného zdravého oka. Rána byla krutě osudná. Žižka byl hned odvezen do Prahy k léčení,