Vyjádření serveru Sreality.cz k výsledkům rozsáhlé ankety RKČR

8.7.2020

Vážení členové Realitní komory,

jak jistě víte, v minulém měsíci jsme oslovili jednotlivé významné realitní portály, seznámili je s výsledky rozsáhlé ankety (čtěte zde) a slíbili jsme, že Vám zprostředkujeme jejich vyjádření. Budeme je zde v průběhu následujících týdnů postupně zveřejňovat. 1. na řadě je vyjádření portálu Sreality.cz.

Vážení pánové Macháči a Sitáre,

děkujeme za zaslání zpětné vazby získané Realitní komorou z realitního trhu.

V době vypuknutí koronavirové krize v České republice jsme jako prvním poskytli okamžitou pomoc realitním kancelářím v podobě 50% slevy na řádkovou inzerci. Její ukončení jsme avizovali do sedmi dnů po zrušení vládou nařízené karantény. Vládní nařízení ohledně volného pohybu osob se uvolnila 24. dubna, slevu na řádkovou inzerci jsme podle původního vyjádření udrželi do 30. dubna. Kromě této okamžité pomoci se mohly realitní kanceláře zapojit do programu Nenecháme vás v tom, který nabídl reklamní prostor firmám a živnostníkům s výraznou slevou, či dokonce zcela zdarma.

Již v době okamžité pomoci jsme evidovali zvýšený zájem uživatelů o nemovitosti inzerované realitními kancelářemi na serveru Sreality.cz, který i nadále přetrvává. Jak je patrné z přiloženého grafu, zájem uživatelů o nabízené nemovitosti se v polovině května, tedy ještě v době nouzového stavu, dostal na vyšší hodnoty než před vypuknutím koronavirové epidemie.

Slevu na inzerci jsme zachovali i přes usnesení vlády ze dne 14. března 2020, že se zákaz dále nevztahuje na realitní zprostředkování a činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence, o čemž jste členy Realitní komory informovali na svém blogu.

Pevně věříme, že realitní kanceláře období koronavirové epidemie v ČR přečkaly bez větších potíží a finančních ztrát. Díky zprávám, které zveřejňují mediální domy, věříme v rychlé rozpohybování ekonomiky a realitního trhu v České republice.

Pokud v budoucnu budete mít jakýkoliv další podnět, budeme rádi za jeho předání, abychom zvážili relevantnost a možnost využití.

Ještě jednou velice děkuji a jsem s pozdravem

Hana Kořínková
Manažer týmu inzertních služeb