Vyjádření serveru hyperreality k výsledkům rozsáhlé ankety RKČR

16.7.2020

Vážení členové Realitní komory,

jak jistě víte, v minulém měsíci jsme oslovili jednotlivé významné realitní portály, seznámili je s výsledky rozsáhlé ankety (čtěte zde) a slíbili jsme, že Vám zprostředkujeme jejich vyjádření. Budeme je zde v průběhu následujících týdnů postupně zveřejňovat. 4. na řadě je vyjádření portálu HyperReality.

Vážení,

dne 15.6.2020 obdržela naše společnost BigZoom, a.s., jakožto provozovatel portálu www.hyperreality.cz dopis, v kterém je naše společnost žádána o poskytnutí slevy ve výši 70% z veškeré inzerce, zadávané na našem portálu členy Realitní komory České republiky z.s. a to do doby, než Světová zdravotnická organizace ukončí stav epidemie v Evropě. Dovolujeme si Vás ubezpečit, že si naše společnost plně uvědomuje závažnost aktuální situace, která se jí taktéž přímo dotýká. Pokles příjmů související s aktuální situací byl pro naší společnost natolik zásadní, že jsme museli přistoupit k radikálním opatřením, která mimo jiné zahrnovala redukci počtu zaměstnanců a plošné snížení mezd v rámci celé naší skupiny. Po celou dobu trvání epidemie musela (a dále bude muset) naše společnost hradit vysoké náklady na provoz celé infrastruktury a dalších potřebných služeb, poskytovaných třetími stranami. Tyto náklady jsme nuceni hradit v jejich původní výši. Portál www.hyperreality.cz se dlouhodobě řadí mezi nejlevnější portály z první šestice realitních portálů a již v této době poskytujeme našim klientům celou řadu nadstardních benefitů (ke každému balíčku dáváme slevy minimálně 20% až 30% v některých případech až 50%; zpravidla dáváme k balíčkům bonus ve formě 1-2 měsíců inzerce zdarma; na našem portálu se neplatí za zobrazování inzerátů denně). V návaznosti na výše uvedené skutečnosti, není již bohužel na naší straně prostor k poskytnutí další dodatečné slevy.

Pevně věřím, že se realitnímu segmentu podaří toto nelehké období co nejdříve překonat a situace naší společnosti a všech společností, které sdružuje Vaše komora se výrazně zlepší. Informace, které máme k dispozici svědčí o tom, že se realitní trh již začíná zvedat.

Ing. Marek Pavlas
Člen představenstva