Vyjádření serveru ceskereality.cz k výsledkům rozsáhlé ankety RKČR

22.7.2020

Vážení členové Realitní komory,

jak jistě víte, v minulém měsíci jsme oslovili jednotlivé významné realitní portály a seznámili je s výsledky rozsáhlé ankety (čtěte zde) a slíbili jsme, že Vám zprostředkujeme jejich vyjádření. Budeme je zde v průběhu následujících týdnů postupně zveřejňovat. 6. na řadě je vyjádření portálu ceskereality.cz.

Vážený pane Sitáre, vážený pane Macháči,

pečlivě jsme si přečetli Váš dopis o pohledu Realitní komory na vývoj trhu v letošním roce. S portálem ČESKÉREALITY.cz spolupracuje dlouhodobě celá řada Vašich členských kanceláří, čehož si upřímně vážíme. Našimi nejčastějšími partnery jsou menší a střední kanceláře v regionech, pro které tvoříme jeden z hlavních prodejních i náběrových kanálů. Právě proto nám není situace realitních kanceláří lhostejná. V uplynulé době jsme tento náš postoj prokázali rovněž v praxi.

V rámci nouzových opatření v boji proti pandemii Covid-19 jsme přišli s řadou podpůrných akcí pro makléře i kanceláře. Poskytli jsme nejen zásadní zlevnění základní inzerce, ale rovněž výrazné slevy na povinné pojištění kanceláří nebo kredity na inzerci zdarma. Až do 30. září běží program na brandingové kampaně zdarma, který využívá i celá řada Vašich členů. Jinými slovy - podpora činnosti realitních kanceláří a makléřů byla a je ze strany portálu ČESKÉREALITY.cz nadstandardní a dle osobních reakcí našich inzerentů je toto příznivě oceňováno, což náš těší.

Ohledně budoucího vývoje na trhu: i nadále budeme členům Realitní komory vycházet vstříc. Za více než 20 let vzájemné spolupráce však víme, že každá kancelář má své individuální požadavky, zohledňujeme je proto i v cenových kalkulacích. Pracovníci call centra ČESKÉREALITY.cz i obchodní zástupci profesionálně reagují na požadavky kanceláří a z toho důvodu jsme nezaznamenali negativní
ohlasy ani proti naší cenové politice, ani proti výkonnosti portálu. Jsme přesvědčeni, že spolupráce mezi portálem ČESKÉREALITY.cz a členskými kancelářemi Realitní komory dává smysl oběma
stranám a inzerentům se za jejich peníze dostává kvalitní a smysluplná služba, která se realitní kanceláři pochopitelně i finančně vyplatí.

S přáním pěkného léta

Ing. Jan Cempírek