70 procent sleva na realitní inzerci, anketa

13.5.2020

Vážení členové RKČR,

Obdrželi jsme od Vás mnoho podnětů k vyjednávání cen s realitními portály. Většina z Vás měla propady příjmů o více než 70%, a proto očekávají slevu 70% od realitních portálů po celou dobu epidemie v Evropě.

Jsme přesvědčeni, že 50% sleva některých realitních portálů, je pro většinu z Vás ve skutečnosti dvojnásobným zdražením cen vůči Vašemu nižšímu obratu. Proto si chceme u našich členů toto objektivně ověřit před samotným jednáním s realitními portály.

Většinu z Vás velmi pobouřilo to, že jeden z největších realitních portálů nedodržel slib 50% slevy do konce nouzového stavu a vrátil ceny na 100%, čímž některým z Vás v podstatě zdražil téměř na čtyřnásobek vzhledem k 70% propadu příjmu.
Zdůrazňujeme, že je vyhlášena Světovou Zdravotnickou Organizací celosvětová pandemie, s tím, že většina odborníků očekává několik dalších i výrazně větších vln, přetrvávajících do roku 2022.

Realitní komora České republiky proto bude požadovat 70% slevy z veškeré inzerce do doby, než Světová zdravotnická organizace ukončí stav epidemie v Evropě!

Veškeré významné realitní portály patří největším a nejbohatším firmám v ČR, proto RKČR vnímá jako velmi neetické a nemorální, když v době celosvětové pandemie tyto velmi ziskové internetové společnosti fakticky zdražují obyčejným pracujícím lidem, vzhledem k výraznému propadu jejich příjmů.

Realitní komora ČR by od největších a nejbohatších firem po dobu celosvětové pandemie vyhlášené Světovou zdravotnickou organizací očekávala jako minimální projev solidarity vůči svým klientům poskytnutí inzerce se zásadní slevou odrážející situaci na trhu, aby tím podpořily obyčejné lidí, své klienty, kteří musí tvrdě pracovat, aby uživili svoji rodinu v této velmi těžké době.

V případě, že nedojde k dohodě mezi RKČR a realitními portály, obnovíme stávkovou pohotovost, dáme Vám prostor se vyjádřit na veřejném shromáždění v měsíci červenci/srpnu 2020. Cílem tohoto shromáždění bude přimět realitní portály aby jejich management začal brát skutečný ohled na své klienty.

Anketu naleznete ZDE.